Międzynarodowy Dzień Białej Laski
Opublikowano dnia 27-10-2019 o godz. 20:35
Opracowanie: Karolina Kowalska

Z okazji kampanii Międzynarodowego Dnia Białej Laski JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE! 2019  mieliśmy okazję gościć Panią Agnieszkę Łomaszewicz (nauczyciela w Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 dla Dzieci  i Młodzieży Słabo Widzącej  i Niewidomej  im. L. Braille’a w Bydgoszczy ). Dzięki wspólnym zajęciom mogliśmy doświadczyć świata bez jakże ważnego zmysłu wzroku, co pozwoliło nam zrozumieć sytuację naszych rówieśników z dysfunkcją wzroku. Było to bardzo pouczające doświadczenie. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób można pomóc osobie słabo widzącej lub niewidomej w codziennym funkcjonowaniu, jak wygląda Alfabet Braille’a i specjalna maszyna do pisania, na której mieliśmy możliwość napisania swoich imion. Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i przekazanie tak cennych informacji uczniom na temat osób sławo widzących i niewidomych. Pozdrawiamy :-)

Więcej zdjęć można znaleźć w GALERII zdjęć.