Szkolimy siebie, szkolimy też innych!
Opublikowano dnia 09-12-2019 o godz. 22:15
Opracowanie: MC

2 grudnia gościliśmy koleżanki i kolegów z I LO Bydgoszcz, II LO im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy, XXI LO oraz Branżowej Szkoły I stopnia nr 6 w Bydgoszczy, którzy wzięli udział w warsztatach* o tematyce: pomoc osobom na wózkach (ewakuacja, przenoszenie), nauka pozoracji urazów, obsługa i konserwacja pomocy dydaktycznych (fantomy, defibrylatory), wykorzystywanie pomocy dydaktycznych na zajęciach lekcyjnych, koordynacja działań szkolnych zespołów pierwszej pomocy.

13 grudnia podczas Bydgoskich Zawodów Pierwszej Pomocy (które odbędą się w XV LO) wyłonimy najlepszy zespół w Bydgoszczy!

*Warsztaty stanowiły kontynuację szkoleń podjętych podczas obozów pierwszej pomocy w Wielonku, które odbyły się w związku z realizacją projektu Strategii Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy i promowanego w nim zadania 2.5.4.4 „Utworzenie szkolnych grup pierwszej pomocy - wspieranie innowacji w realizacji edukacji dla bezpieczeństwa"

Więcej zdjęć można znaleźć w GALERII zdjęć.