WYKŁADY PONOWNIE W PIĘTNASTCE
Opublikowano dnia 13-11-2008 o godz. 20:41
Opracowanie: ML

Drodzy uczniowie, Jak niektórzy z Was pamiętają, w zeszłym roku klasy humanistyczne uczestniczyły w cyklu wykładów zatytułowanych „Język polski od kuchni”. Do naszej szkoły przyjeżdżali wykładowcy z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, by przybliżyć licealistom sekrety gramatyki języka ojczystego i by nie wydawała się już ona taka zawiła i straszna. Szczegóły ubiegłorocznego cyklu znajdziecie w dziale „Przedmioty humanistyczne”. W tym roku pragniemy kontynuować cykl spotkań uczniów z uczelnianymi profesorami z tą jednak różnicą, że teraz tematyka zajęć będzie dotyczyła nie językoznawstwa, a literatury. W „Piętnastce” pojawią się następujące osoby: dr Aleksandra Norkowska z wykładem „Oświecenie – próg naszej współczesności? Tradycja i dziedzictwo” dr Marek Kurkiewicz, „Tematy poetyckiej twórczości Juliana Tuwima” dr Maciej Gloger, Tradycja i nowoczesność w ‘Niewoli tatarskiej’ Henryka Sienkiewicza” mgr Marta Kładź (WSG Bydgoszcz) – temat wykładu wkrótce dr Mirosław Gołuński, „Mit Tejrezjasza w literaturze“ Spotkania będą miały dwoisty charakter. Po 45 minutach wykładu będzie czas na rozmowę z wykładowcą, na zadanie mu pytań. Wkrótce na stronie internetowej szkoły (w aktualnościach) pojawią się daty zajęć. Jeśli kogoś z Was zainteresuje temat danego wykładu, niech zgłosi się do mgr Michała Laskowskiego, który jest organizatorem cyklu.