Warsztaty teatralno-ruchowe dla młodzieży
Opublikowano dnia 07-09-2021 o godz. 00:49
Opracowanie: Cichocka Aleksandra

XV Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy im. Jeremiego Przybory w porozumieniu z Teatr Kameralny zgłosiło swój projekt w tegorocznej edycji Kooperacje – Fordon 2021 i otrzymało środki na organizację warsztatów zatytułowanych „Jeremi się ogarnia. LOL. Warsztaty teatralno-ruchowe dla młodzieży”

Warsztaty teatralno-ruchowe poprowadzą osoby związane na co dzień z Teatrem Kameralnym w Bydgoszczy:

– aktorka Katarzyna Chmara, która ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. L. Schillera w Łodzi, tam również realizuje swoje studia doktoranckie. Pracy z dziećmi i młodzieżą uczyła się na studiach w Coláiste Stiofáin Naofa College of Further Education w Cork w Irlandii. Angażuje się w promowanie sztuki improwizacji scenicznej w Polsce. Jest m.in. współzałożycielką teatru improwizacji „wymyWammy” oraz członkinią europejskiego projektu improwizacji „Ohana”. Instruktorka teatralna, wykładowczyni, nauczycielka,

– Emilia Malczyk z Działu Artystycznego i Działu Edukacji Teatru Kameralnego, animator kultury, instruktor improwizacji ruchu i symboliki ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen). Pracowała z sukcesami jako choreograf, aktorka i reżyser w wielu projektach teatralnych i filmowych.

Autorem scenariusza jest Szymon Jachimek – aktor współpracujący z Teatrem Kameralnym, artysta kabaretowy, autor sztuk dla dzieci i młodzieży. Znany między innymi z występów z kabaretem Limo, a także z kilkunastu ról filmowych i teatralnych. Obecnie zajmuje się głównie improwizacją komediową i pisaniem sztuk. Oprócz tego jest komentatorem „Szkła kontaktowego” w TVN 24 oraz autorem recitalu kabaretowego „Z dala od tonacji”.

Podczas pierwszego tygodnia, po rozpoczęciu roku szkolnego, wśród uczniów klas teatralnych, został przeprowadzony nabór uczestników warsztatów.
Pierwsze zajęcia warsztatowe odbędą się 6 września od godziny 16:30 w HANGARZE KULTURY.

Warsztaty teatralno-ruchowe dla młodzieży - plakat