"Jeremi się ogarnia. LOL..." - spektakl finałowy
Opublikowano dnia 16-11-2021 o godz. 00:23
Opracowanie: Aleksandra Cichocka

Dnia 07 listopada w murach Hangaru Kultury odbył się spektakl finałowy projektu "Jeremi się ogarnia. LOL. Warsztaty teatralno-ruchowe dla młodzieży",dofinansowanego ze środków Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy w ramach programu „Kooperacje – Fordon 2021”.
Uczestnicy projektu, a dokładnie uczniowie klas humanistyczno-teatralnych XV Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy im. Jeremiego Przybory, pod okiem pracowników Teatr Kameralny w Bydgoszczy, przez 9 tygodni pracowali nad interpretacją scenariusza Szymona Jachimka zatytułowanego "Jeremi się ogarnia. LOL.".
Podczas warsztatów uczniowie pracowali nad technikami aktorskimi, opanowywali ćwiczenia ruchowe i poznawali własne możliwości, czego efektem stał się spektakl.
Młodzież pod okiem swoich opiekunów przygotowała pokaz przepełniony emocjami. Za jego pomocą uczestnicy mieli okazję wypowiedzieć głośno swoje zdanie i obawy dotyczące wielu kwestii, związanych momentem stawania się młodymi dorosłymi. Poprzez swoje twórcze zaangażowanie, starali się poruszyć problemy, które są z ich perspektywy szczególnie istotne.
Zarówno sam spektakl, jak i rozmowa, która odbyła się wraz z widownią, wywołały wiele emocji.
Wszystkim gościom dziękujemy serdecznie za udział w wydarzeniu, a uczestnikom i opiekunom za niesamowite emocje.

Zdjęcie ze spektaklu