Klasa 3Bg poprowadziła webinarium w języku angielskim
Opublikowano dnia 02-03-2022 o godz. 23:00
Opracowanie: Krystyna Kunikowska

W zeszłym tygodniu grupa uczniów z klasy 3Bg poprowadziła webinarium w języku angielskim na temat wpływu konsumpcjonizmu na ludzką psychikę. Webinarium zostało zorganizowane dla uczniów szkół z Turcji, Grecji, Hiszpanii, Chorwacji i Portugalii w ramach międzynarodowego projektu eTwinning, w którym bierzemy udział. Projekt o nazwie ”Conusmerism; man’s greed rather than man’s need” ma na celu uświadomienie uczniom, jak nadkonsumpcja i nasze przyzwyczajenia wpływają destrukcyjnie na przyrodę, zdrowie ludzi oraz na relacje międzyludzkie. Podczas przemówienia uczniowie poruszyli temat wpływu konsumpcjonizmu na nasze zdrowie psychiczne. Po krótkim wprowadzeniu do tematu uczniowie omówili negatywne konsekwencje pogoni za dobrami materialnymi, m.in. narażenie na depresję i zespół lęku uogólnionego. Udowodnili również, że materializm może prowadzić do paranoi oraz narcyzmu. Mimo lekkiego stresu, uczniowie poradzili sobie świetnie!