Tym razem o muzyce - finał konkursu Bydgoszcz – My Home Town
Opublikowano dnia 03-04-2023 o godz. 22:30
Opracowanie: Kutyła Mariola

Dnia 30 marca 2023 odbył się w naszej szkole etap finałowy XI Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Bydgoszczy w Języku Angielskim Bydgoszcz – my home town pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Celem konkursu jest propagowanie wśród młodych ludzi wiedzy na temat historii, geografii oraz kultury miasta Bydgoszczy, umacnianie poczucia lokalnej tożsamości, a także rozwijanie ich uzdolnień językowych. Bieżąca edycja w związku z obchodami Roku Andrzeja Szwalbego miała również na celu bliższe poznanie jego sylwetki, działalności i znaczenia dla rozwoju kultury w naszym mieście.

Finaliści konkursu, wyłonieni spośród kilkudziesięciu uczniów z kilkunastu bydgoski szkół podstawowych, przygotowali ustną prezentację  w języku angielskim wspieraną prezentacją multimedialną na temat Bydgoszcz – miasto muzyki.

Na uznanie i gratulacje zasłużyli wszyscy uczestnicy etapu finałowego. Jak przyznali podczas przygotowań do konkursu odkryli bogactwo i piękno rodzinnego miasta, a praca nad prezentacją i zdobywanie informacji dało im naprawdę dużo satysfakcji.

Najlepszymi okazały się:

Lena Polasik, Szkoła Podstawowa nr 56 – I miejsce

Pola Raczyńska, Szkoła Podstawowa nr 13 – II miejsce

Nina Giełdon, Szkoła Podstawowa nr 38 – III miejsce

Konkurs zorganizowały: pani profesor Mariola Kutyła oraz pani profesor Izabela Włodarczyk.

Nagrody w Konkursie ufundowali: Urząd Miasta Bydgoszczy, Rada Osiedla Nowy Fordon, ByLOT - Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna oraz wydawnictwo Pearson. Serdecznie dziękujemy!