Tydzień Bezpiecznego Internetu
Opublikowano dnia 09-02-2024 o godz. 01:08
Opracowanie: Anna Fatz-Grupka

W dniach 5-9.02.2024 obchodziliśmy w szkole Tydzień Bezpiecznego Internetu. Odbyły się lekcje poświęcone tematyce cyberbezpieczeństwa oraz cyberprzemocy. Rozpowszechnione zostały również materiały edukacyjne związane z tą tematyką.
Z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku ustanowiony został Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). W tym roku przypadł on na 6 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych są zaplanowane aż do końca marca 2024. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.