Dzień Języka Angielskiego w naszej szkole
Opublikowano dnia 28-04-2024 o godz. 22:47
Opracowanie: Włodarczyk Izabela

Światowy Dzień Języka Angielskiego przypada 23 kwietnia i tego dnia w naszej szkole odbyły się liczne imprezy związane z tym świętem. 

W ramach obchodów uczniowie mogli wziąć udział w zabawie „Clue Race”, która polegała na rozwiązaniu 10 wskazówek, dzięki którym każda z drużyn mogła wykonać poszczególne zadania. Najlepsza okazała się klasa 2c. 

Klasa 2b zaprezentowała swoje umiejętności zarówno aktorskie jak i językowe przedstawiając krótkie sceny ze znanych filmów amerykańskich. Był „Forrest Gump”, „Pulp Fiction”, „Dead Poets Society”, „Fight Club” i nawet „Titanic”. 

Na długich przerwach w myśl zasady „Śpiewać każdy może” każdy, kto chciał mógł sprawdzić swoje umiejętności wokalne i wziąć udział w zabawie karaoke. Śpiewaliśmy oczywiście piosenki anglojęzyczne. Chętnych nie zabrakło, a impreza zgromadziła tłumy. 

Rozstrzygnęliśmy też konkurs plastyczny, który odbył się kilka dni wcześniej  - konkurs na PORTRET PREZYDENTA USA z krótką informacją po angielsku. Zwyciężyła Blanka Nieczaj a klasy 2a. 

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział we wspólnej zabawie. Zwycięzcom gratulujemy! 

 

<<< WSTECZ