Bydgoska Rodzina 3+
Opublikowano dnia 30-07-2024 o godz. 12:22
Opracowanie: Karolina Kowalska (pedagog)

W ramach programu ”Bydgoska Rodzina 3+” istnieje możliwość nieodpłatnego wypożyczenia z biblioteki szkolnej podręczników na rok szkolny 2024/2025 dla uczniów posiadających ważną Bydgoską Kartę Rodzinną uczęszczających do szkół, dla których organem prowadzącym jest Miasto Bydgoszcz. Wypożyczenie podręczników w ramach programu BYDGOSKA RODZINA 3+ nie obejmuje uczniów korzystających z programu rządowego „Wyprawka szkolna” oraz ogólnopolskiej „Karty Dużej Rodziny”.

Wniosek można pobrać klikając TUTAJ.

Do wypełnionego wniosku należy dołączyć skserowaną Bydgoską Kartę Rodzinną oraz wykaz potrzebnych podręczników, zawierający tytuł, autora, wydawnictwo oraz zakres (podstawowy lub rozszerzony).

TERMIN SKŁADANIA DOKUMENTÓW W BIBLIOTECE SZKOLNEJ do dnia 6 września do godz. 12:00.

Wniosek w imieniu niepełnoletniego ucznia składa rodzic / opiekun prawny. Uczeń pełnoletni wnioskuje osobiście.

Wypożyczenie dotyczy wyłącznie podręczników, nie ćwiczeń.

Podręczniki są wypożyczane (użyczane) uczniowi na dany rok szkolny i podlegają zwrotowi do biblioteki szkolnej po zakończeniu roku szkolnego lub zakończeniu odbywania nauki w szkole.

Wnioski niepełne nie będą uwzględniane!

Wniosku nie składają posiadacze Karty Dużej Rodziny.

Uwaga: ten rodzaj pomocy socjalnej dotyczy tylko uczniów zameldowanych / mieszkajacych w Bydgoszczy.