Powstanie Warszawskie
Opublikowano dnia 23-10-2024 o godz. 22:36
Opracowanie: Sikorska Małgorzata

W 2024 roku obchodzimy 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, wydarzenia, które rozegrało się w przełomowym dla Polaków roku 1944.
Powstanie wybuchło 1 sierpnia o godzinie 17.00 na rozkaz Komendanta Głównego Armii Krajowej gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora”. Była to największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej Europie, a Polacy walczyli o wyzwolenie spod dwóch okupacji.
W celu upamiętnienia zdarzeń z czasów II wojny światowej w szkole uczestniczyliśmy w dwóch spotkaniach z historią zaprezentowaną przez Pana
Mirosława Sprengera z Instytutu Pamięci Narodowej - delegatura w Bydgoszczy.
Upływający czas nie ostudził nadal gorącej dyskusji na temat przebiegu i znaczenia powstania w dziejach Polski, w dziejach Europy. Rozmawiajmy, ale też pamiętajmy o przeszłości! Dociekajmy prawdy!
Pamiętajmy o tych, którzy dla nas oddali życie za Ojczyznę!
Do 25 października 2024 roku w szkolnym kinie można zwiedzać wystawę IPN – Powstanie Warszawskie 1944 – Bitwa o Polskę. Zapraszamy.