Model Obrad ONZ
Opublikowano dnia 11-10-2006 o godz. 09:15
Opracowanie: AN

W dniach od 15 do 22 października bieżącego roku sześciu uczniów naszego liceum, pod opieką Profesora Andrzeja Nejmana, będzie brało udział w Modelu Obrad ONZ w Grecji, w Atenach. Uczniowie Ci, reprezentując Jamajkę, będą brali udział w symulacji obrad ONZ, która odbywać się będzie w dniach od 19 do 21 października w Niemieckiej Szkole w Atenach. W czasie trwania konferencji uczniowie z 11 krajów całego świata będą dyskutować na wiele tematów dotyczących polityki, gospodarki, ekonomii, poruszonych będzie również wiele kwestii dotyczących ważnych spraw społecznych. Wypracowane zostaną także rezolucje, wzywające do przestrzegania praw człowieka oraz do poprawy jakości życia człowieka na wielu płaszczyznach. Oprócz obrad, uczniowie będą również mogli zwiedzić najciekawsze miejsca w Atenach i poza miastem.Oprócz tego, w dniach od 18 do 22 października bieżącego roku, czterech uczniów naszego liceum, pod opieka Profesor Małgorzaty Bucior, będzie brało udział w podobnym Modelu Obrad ONZ w Berlinie – na wyspie Sharfenberg. Tutaj również obrady potrwają trzy dni no i będzie też trochę czasu na zwiedzanie najciekawszych miejsc w Berlinie.