XIII MISTRZOSTWA BYDGOSZCZY W TENISIE STOŁOWYM
Opublikowano dnia 16-03-2009 o godz. 12:01
Opracowanie: Jartac

Od trzynastu lat XI Liceum Ogólnokształcące jest organizatorem Mistrzostw Bydgoszczy Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym. Od pięciu lat prym w tych zawodach wiedzie XV LO. Dobrą passę naszej szkoły rozpoczęli Marcin Grochal i Tomasz Masiak. Którzy przez trzy lata okupowali podium. Grochal raz był wicemistrzem a Masiak raz mistrzem a raz wicemistrzem. Od trzech lat w Bydgoszczy „rządzi” Łukasz Rydzkowski, który już w pierwszej klasie został Mistrzem Bydgoszczy ( Masiak był wtedy drugi, czyli dwa pierwsze miejsca dla PIĘTNASTKI), w drugiej zajął drugie miejsce. W tym roku 13-03-2009, znów potwierdził swoją klasę, zostając MISTRZEM. Należy dodać, że Łukasz ( 3 C) nie przegrał ani jednego seta!!! Obok Łukasza zadebiutował Norbert Jezierski z klasy 1 c. Niestety w losowaniu trafił na mocnych przeciwników. Przegrał dwa pierwsze pojedynki, które były do końca bardzo zacięte (jeden z setów przegrał 17-15). Norbert ma przed sobą jeszcze dwa lata startów reprezentując naszą szkołę i ma szanse na dorównanie swoim kolegom z lat wcześniejszych. Opiekunem zawodników od pięciu lat jest mgr Jarosław Taczkowski.
Na pierwszym zdjęciu na podium Łukasz Rydzkowski (nagrodą za pierwsze miejsce było DVD). Na drugim niepocieszony Norbert Jezierski.