"English Drama Festival"
Opublikowano dnia 28-05-2007 o godz. 05:04
Opracowanie: AP

18 V w Zespole Szkół nr 22 w Bydgoszczy odbyła się IVedycja Gimnazjalnego Festiwalu Teatralnego "English Drama Festival" organizowanego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Konstantego Dombrowicza, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. W Przeglądzie udział wzięło osiem grup treatralnych z bydgoskich gimnazjów oraz dodatkowo poza konkursem, wystąpili uczniowie z Finlandii. Uczniowie naszego 53 Gimazjum przygotowali dwa przedstawienia: “Difficult sitations in the Underground Station” – przygotowane przez uczniów z IIIA oraz “The Real School”- przygotowane przez uczniów IA. Tymi dwoma przedstawieniami zajęliśmy dwa pierwsze miejsca. I miejsce wywalczyła grupa klasy III A, w składzie: Paulina Badziągowska, Magdalena Bryła, Sandra Butrym, Natalia Karol, Barbara Kubica, Marcin Jankowiak, Krzysztof Markiewicz, Ewelina Meller, Magdalena Setzke, Monika Tomyślak, Karolina Wczysła oraz Agnieszka Witt. - grupa przygotowana przez panią Joannę Pliszkę, II miejsce przyznano grupie z klasy I A, w składzie: która wystąpiła w składzie: Katarzyna Borkowska, Barbara Turbiak, Oliwia Steltmann, Natalia Suberlak, Magdalena Śmiałek, Lellis Gimma, Jakub Kujawa, Remigiusz Kwiatkowski, Adam Lenarcik, Hubert Szreder oraz Paweł Wszoła.- przygotowanej przez pana Jacka Jurkiewicza Ponadto nagrodę indywidualną za kreację aktorską wywalczył Jakub Kujawa z klasy I A. Uczniowie birący udział w Festiwalu Teatralnym musieli przygotować nie tylko przedstawienie od strony gry aktorskiej i scenografii, ale jednocześnie byli autorami tych przedstawień w języku angielskim.