Okręgowy etap XV Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK
Opublikowano dnia 11-06-2007 o godz. 10:47
Opracowanie: AW

9 czerwca 2007 roku odbył się okręgowy etap XV Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Impreza odbyła się na terenie Hali Sportowej Łuczniczka. 12 drużyn z województwa kujawsko-pomorskiego pokazało zakres swoich umiejętności zarówno praktycznych, jak i teoretycznych. Zawodnicy mieli za zadanie m.in. pomóc anglo- i francuskojęzycznym poszkodowanym, uratować tonącego człowieka czy udzielić pierwszej pomocy ofierze wypadku komunikacyjnego. Drużyna XV LO zajęła I miejsce i będzie reprezentowała województwo kujawsko-pomorskie na etapie ogólnopolskim Mistrzostw, który odbędzie się 15 czerwca b.r. Mistrzyniami województwa zostały: Kamila Ostaniewicz (IIIA)- kapitan drużyny Patrycja Brakowska (IIIA) Kinga Umlauf (III E) Magdalena Dreger (IIIE)