6. edycja Bydgoskiego Uderzenia Samorządów
Opublikowano dnia 27-04-2010 o godz. 19:52
Opracowanie: AB

Dnia 27 kwietnia 2010 r. Samorząd Uczniowski naszej szkoły wziął udział w sesji Młodzieżowej Rady Miasta pod hasłem: TWORZYMY WŁASNĄ HISTORIĘ. W ramach konferencji dyskutowano różne aspekty angażowania się młodzieży w proces budowania społeczeństwa obywatelskiego.     Tym razem wśród prelegentów znaleźli się Pan Konstanty Dombrowicz - Prezydent Miasta Bydgoszczy oraz Pan dr Jacek Przybojewski - konstytucjonalista z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.     Młodzi radni wysłuchali wykładów: „Ideał młodego obywatela Bydgoszczy” oraz „Urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w obowiązującej Konstytucji”. Spotkanie zakończyła debata na temat wyzwań, jakie stoją przed młodzieżą po dniu 10 kwietnia 2010 r.