UWAGA! DNI BAWARSKIE w naszej szkole!!!
Opublikowano dnia 06-10-2007 o godz. 09:50
Opracowanie: DD

17, 18 i 19 października odbędą się w naszej szkole Dni Bawarskie, organizowane przez nauczycieli języka niemieckiego. Wszystkich chętnych gorąco zapraszamy do aktywnego, a przede wszystkim kreatywnego udziału w przewidzianych z tej okazji konkursach: 17 października - na najatrakcyjniejszy plakat, połączony z ekspozycją prac, prezentujący i reklamujący Bawarię jako ciekawe i warte odwiedzenia miejsce oraz na najbardziej autentyczny i fantazyjny jednocześnie, tradycyjny strój bawarski – zarówno kobiecy, jak i męski; 18 października - na najsłodszy, najlepiej pachnący i smakujący, a także najatrakcyjniej zaprezentowany, bawarski wypiek; 19 października - wiedzy o Bawarii, podczas którego uczestnicy – reprezentanci klas - będą odpowiadać na pytania dotyczące trzech wybranych przez organizatorów grup zagadnień, tj.: geografii i gospodarki, kultury i tradycji oraz historii i teraźniejszości tego największego niemieckiego kraju związkowego. Ponadto 18 października w stołówce szkolnej będzie można w porze obiadowej posmakować bawarskiego co nieco. Wszystkie zainteresowane osoby, a liczymy, że będzie ich nie mało, prosimy o szybki kontakt z panią prof. Mariolą Schiller, panem prof. Damianem Dziatkowiakiem lub pozostałymi nauczycielami języka niemieckiego. Organizatorzy liczą na duże zainteresowanie. Postarają się również o atrakcyjne nagrody! SERDECZNIE ZACHĘCAMY!!!