Trochę nas było…
Opublikowano dnia 19-01-2011 o godz. 09:14
Opracowanie: ML

W miniony piątek (14.01. br.) obiekty sportowe szkoły wypełniła grupa dokładnie 60 uczestników warsztatów dziennikarskich, które miały przygotować bydgoskich gimnazjalistów do udziału w III Międzyszkolnym Konkursie Publicystycznym pt. „Jeden dzień życia mojego małego świata”. Uczniowie mieli możliwość spotkać się z trzema redaktorami: Pauliną Wiśniewską (TVN 24), Aleksandrą Lewińską (Gazeta Wyborcza) oraz Radosławem Rzeszotkiem (dziennikarz niezależny). Słuchali opowieści o niełatwej pracy dziennikarskiej, zadawali pytania, brali udział w dyskusji, a przede wszystkim ćwiczyli swój warsztat językowy. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z Gimnazjum nr 5, 23, 32, 53 oraz XV LO. O warsztatach można przeczytać także na stronie: www.infofordon.pl (tytuł artykułu: „Młodzi pasjonaci”).