Uwaga !
Opublikowano dnia 27-01-2011 o godz. 09:57
Opracowanie: KP

Dnia 27 stycznia 2011 odbyła się w naszej szkole I edycja MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU „Wiliam Szekspir – dramaturg wszech czasów” (etap pisemny). Udział w rywalizacji wzięło dziewięć drużyn (łącznie dwudziestu siedmiu uczestników!). Do konkursu stanęli uczniowie z następujących szkół: Gimnazjum nr 2 (trzy zespoły) Gimnazjum nr 3 (dwa zespoły) Gimnazjum nr 37 (jeden zespół) Gimnazjum nr 53 (jeden zespół) Bydgoskie Gimnazjum Klasyczne (dwa zespoły). Zadania dotyczyły życia i twórczości Wiliama Szekspira, ze szczególnym uwzględnieniem utworów: „Romeo i Julia”, „Makbet”, „Hamlet”, „Poskromnienie złośnicy”, „Wiele hałasu o nic”, „Sen Nocy letniej”. Oprócz tego drużyny musiały przygotować prace plastyczne będące ilustracją wybranej sztuki Szekspira. Sześć najlepszych zespołów przejdzie do II etapu, który odbędzie się 20 kwietnia 2011. Wyniki konkursu znajdą się do 30 stycznia 2011 na stronie internetowej szkoły w zakładce witryny przedmiotowe/języki obce/język angielski. Organizatorki: Joanna Pliszka, Mariola Kutyła, Katarzyna Piątkowska, Ewa Adamczyk.