Stereotypy, przesądy, uprzedzenia w stosunkach polsko-niemieckich…
Opublikowano dnia 05-03-2011 o godz. 20:50
Opracowanie: DD

3 i 4 marca 2011 r. miały miejsce pierwsze szkolne prezentacje i debata poświęcone problemowi uprzedzeń oraz panujących stereotypów w stosunkach pomiędzy Polakami i Niemcami - Stereotypy, przesądy, uprzedzenia w stosunkach polsko-niemieckich – kiedyś i dziś. Uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich XV LO, a także XX Liceum MS przygotowali prezentacje oraz wzięli udział w otwartej debacie. Dyskutując, a niekiedy też żywo spierając się na tematy trudne i drażliwe, próbowali rozstrzygać zagadnienia i mierzyć się z zaszłościami, które przez wiele stuleci, z reguły negatywnie, determinowały sposób, w jaki postrzegali, a w dużej mierze w dalszym ciągu postrzegają się Polacy i Niemcy. Zespół Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego oraz organizator imprezy ufundowali, tak autorom prezentacji, jak i uczestnikom debaty ciekawe nagrody. Lista uczestników: 1. Daria Grzybowska – 1a XX LMS, 2. Marcelina Gras – 1a XX LMS, 3. Daria Łazińska 1a XV LO, 4. Monika Wesołowska – 1e XV LO, 5. Agnieszka Niewiadomska – 2d XV LO, 6. Błażej Tomaszewski – 2d XV LO, 7. Paweł Rudziński – 2d XV LO, 8. Wojtek Chamot – 2d XV LO, 9. Anna Frąckowiak – 3a XV LO, 10. Daria Siedlecka – 3a XV LO, 11. Artur Banach – 3b XV LO. Wszystkim, którzy wzięli udział w imprezie należą się gratulacje i podziękowania za duże zaangażowanie.