Co wiesz o Wielkiej Brytanii?
Opublikowano dnia 11-10-2007 o godz. 10:47
Opracowanie: MK

Uwaga licealiści i gimnazjaliści! Chcecie sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą Zjednoczonego Królestwa? A może chcielibyście zdobyć dodatkowe informacje na temat tego kraju? Zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii. Począwszy od najbliższego poniedziałku (15.10.2007), co dwa tygodnie (zawsze w poniedziałki) w gablocie informacyjnej przy sali 101 znajdziecie 5 pytań dotyczących geografii, historii, kultury i życia codziennego Wlk. Brytanii. Poprawne odpowiedzi na wszystkie pytania – zapisane na kartkach i oddane w ciągu 10 dni od momentu ukazania się – gwarantują udział w kolejnym etapie. Uwaga – trudność pytań wzrasta z każdym etapem, a listę szczęśliwców, którym uda się poprawnie odpowiedzieć na wszystkie pytania danego etapu i, tym samym, przejść do kolejnego, znajdziecie również w gablocie przy sali 101. Odpowiedzi przyjmuje organizator konkursu prof. Mariola Kutyła lub Wasz nauczyciel języka angielskiego. Rozstrzygnięcie konkursu, po serii około 50 pytań, nastąpi wiosną 2008. Zapraszamy i życzymy powodzenia – na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda!