Uwaga !
Opublikowano dnia 09-05-2011 o godz. 19:47
Opracowanie: KP i MK

Finał I Międzyszkolnego Konkursu "Wiliam Szekspir - dramaturg wszech czasów" rozstrzygnięty! 20 kwietnia 2011 roku odbył się drugi, ustny etap I Międzyszkolnego Konkursu „Wiliam Szekspir – dramaturg wszech czasów”. Do finału zakwalifikowały się trzyosobowe drużyny z bydgoskich gimnazjów: Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 37, Gimnazjum nr 53 i dwie drużyny z Bydgoskiego Gimnazjum Klasycznego. Również na tym etapie zespoły musiały wykazać się znajomością życiorysu, twórczości Szekspira także wiedzą na temat specyfiki teatru elżbietańskiego oraz postaci i zdarzeń z sześciu wybranych dzieł Wiliama Szekspira. Uczestnicy musieli wykonać również dwa zadania w języku angielskim: recytację oraz inscenizację , pozostałe zadania w języku polskim. W trakcie przerwy dla uczestników etapu finałowego zagrał zespół „Erato” oraz zaśpiewał duet Patryk i Ania. Konkurs wygrał zespół Gimnazjum nr 53 (z wynikiem 41 pkt.) w składzie: Małgorzata Brzuchalska Dominika Malotka Agata Reimann (uczennice przygotowała mgr Joanna Pliszka). Drugie miejsce z wynikiem 34,25 pkt. zajęło Gimnazjum nr 37 w składzie: Martyna Antonowicz, Marta Łobocka, Marta Szankowska (zespół przygotowała mgr Joanna Pestka ), a trzecie (30,75 pkt.) wywalczył zespół z Bydgoskiego Gimnazjum Klasycznego w składzie: Justyna Petrus, Adam Wietrzykowski (zespól przygotowała mgr Anna Kapłon). Gratulujemy!!!