Uczennice XX Liceum Ogólnokształcącego w złocie na Mistrzostwach Polski U 18!
Opublikowano dnia 23-05-2011 o godz. 06:38
Opracowanie: JarTac

Uczennice XX Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy reprezentujące barwy zespołu Basket 25 Bydgoszcz pokonał VBW GTK Gdynia w spotkaniu finałowym Mistrzostw Polski Kobiet U18 84:78. Tym samym zespół Piotra Kulpekszy zrewanżował sie gdyniankom za porażkę w grupie 40:87. W spotkaniu o brązowy medal, również udany rewanż SKS 12 Warszawa pokonał MUKS Poznań 61:57. MVP turnieju finałowego została Dominika Cilińdz (XX LO MS w Bydgoszczy)ze zwycięskiego zespołu. Skład zespołu KS Basket 25: Faleńczyk Edyta 23 pkt , Szybała Karina 11 pkt., Bandoch Jagoda – 6, Cilińdz, Dominika – 22, Szarecka Karolina- 0, Palacz Magdalena -10, Uścinowicz Daria - 0, Michalak Klaudia- 0, Sieradzka Maja- 0 ,Brudzińska Paulina – 7, Feja Agnieszka. Trener : Piotr Kulpeksza
o 1. miejsce: VBW GTK Gdynia - KS Basket 25 Bydgoszcz 78:84 VBW GTK Gdynia przegrało trzecią kwartę 12:31 i przy wyrównanym pojedynku słabsza jedna kwarta zaważyła na wyniku całego spotkania. Słowa uznania dla zespołu Piotra Kulpekszy, który w pojedynku grupowym przegrał z VBW GTK Gdynia 40:87, ten wynik w finale nie miał jednak żadnego znaczenia ekipa z Bydgoszczy wygrała zasłużenie i wraca do domu ze złotem na szyi. o 3. miejsce: SKS 12 Warszawa - MUKS Poznań 61:57 Ekipa SKS 12 zrewanżowała się poznańskiemu MUKSowi za porażkę w spotkaniu grupowym 54:63, podopieczne Piotra Stasiewicza w spotkaniu o brąz były minimalnie lepsze od zespołu Andrzeja Jabłońskiego. Warszawianki wygrały 61:57 i brązowe krążki jadą do stolicy.