SPOTKANIE Z WOLONTARIUSZAMI ZAGRANICZNYM
Opublikowano dnia 09-09-2011 o godz. 19:04
Opracowanie: AP

8 września 2011, w sali 30,nasza szkoła gościła wolontariuszy zagranicznych z Ukrainy, Gruzji, Bułgarii, Węgier i Włoch. Spotkanie odbyło się z inicjatywy opiekunki wolontariuszy zFundacji „Wiatrak” pani Agnieszki Ignatowskiej oraz opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu Joanny Pliszka. Głównym tematem były systemy edukacyjne w różnych krajach europejskich. Prezentacje przygotowane przez przedstawicieli wszystkich krajów były wzbogacane komentarzami i uwagami prowadzących i widzów. Dowiedzieliśmy się, jak niektóre słowa dotyczące szkoły brzmią w różnych językach oraz jak wyglądają pisane w różnych alfabetach: łacińskim, gruzińskim oraz pisane cyrylicą. Dowiedzieliśmy się, że edukacja w różnych państwach przebiega podobnie, a i problemy uczniów są takie same. W spotkaniu, które przebiegało w języku angielskim, uczestniczyli uczniowie z klas II C ,IID i ID XV LO oraz II A53Gim. Na sali panowała przyjazna atmosfera, a na zakończenie spotkania wiązaliśmy ‘Martynice’, rodzaj bransoletki z białych i czerwonych sznurków przynoszącą powodzenie i zdrowie. Więcej na zakładce Witryny szkolne / Wolontariat / Aktualności.