Żałuj, że Cię nie było…
Opublikowano dnia 03-11-2011 o godz. 13:30
Opracowanie: ML

Niemal 70 gimnazjalistów i licealistów uczestniczyło w warsztatach dziennikarskich, jakie odbyły się w naszej szkole w miniony piątek (28.10.). Byli to uczniowie z Gimnazjum nr 5, 32, 53 oraz naszej „Piętnastki”. Mieli okazję posłuchać i podyskutować z dziennikarzami – Pauliną Wiśniewską z TVN 24 oraz Krzysztofem Aładowiczem z Gazety Wyborczej. Dziennikarka opowiedziała o swojej karierze, przeżyciach codziennego dnia redaktora, kontakcie z napotkanymi ludźmi oraz o błędach, których należy się wystrzegać przy zdobywaniu materiałów. Z kolei Krzysztof Aładowicz przedstawił zasady tworzenia dobrego tekstu oraz opowiedział o cechach, które powinna posiadać osoba uprawiająca zawód dziennikarza. Warsztaty miały przygotować uczniów do wzięcia udziału w IV Międzyszkolnym Konkursie Publicystycznym „Ten jeden dzień”, organizowanym przez naszą szkołę (zobacz: http://www.liceumxv.home.pl/jpolski/konkurspublicystyczny.php).