Europa da się lubić
Opublikowano dnia 29-11-2011 o godz. 11:34
Opracowanie: AN

W środę 23 listopada gościliśmy w naszej szkole grupę 15 studentów z zagranicy, z takich krajów jak Ukraina, Czechy, Portugalia i Turcja. Studiują oni na Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Studenci pokazywali zdjęcia, filmy oraz prezentacje przedstawiające swoje kraje. Mówili o zabytkach, historii, tradycjach oraz kulturze swoich krajów. Studenci z Ukrainy byli ubrani w swoje narodowej stroje. Uczniowie dowiedzieli się o podobieństwach pomiędzy językiem polskim a ukraińskim. Tureccy studenci pokazywali swoje narodowe tańce, dwie studentki z Portugalii opowiadały o tradycjach świątecznych a Czesi mówili o różnych rodzajach narodowych napojów. Artykuł o tych zajęciach można będzie znaleźć w najbliższą sobotę w fordońskim dodatku do Expressu Bydgoskiego.