„Warto być razem” – Mikołajkowe spotkanie w „Herosie” 5 XII
Opublikowano dnia 09-12-2011 o godz. 20:54
Opracowanie: AP

5 grudnia jest Międzynarodowym Dniem Wolontariatu i to właśnie na ten dzień Ruch „Wyzwanie” zaprosił nas do współpracy. Naszym zadaniem było wspomaganie organizatorów w ich działaniach organizacyjno-porządkowych. Jak zwykle trzeba było stawić się godzinę wcześniej, aby pomóc wszystko zorganizować, a było co robić, ale też i kiedy odpocząć. Bardzo miłą niespodziankę z okazji Dnia Wolontariusza sprawili nam organizatorzy i wyróżnili Siedmiu Wspaniałych Wolontariuszy, którzy już od trzech lat wspierają działania „Wyzwania”; są to: Honorata Wiśniewska, Bartosz Bartoszewski, Monika Czyrny, Jakub Jankowski, Piotr Matuszewski, Grzegorz Jelinowski oraz Przemysław Jeziorski.
Wszyscy wyróżnieni otrzymali dyplomy, a wszyscy obecni wolontariusze drobny upominek: świeczki – lampiony. Młodzi Wolontariusze byli mile zaskoczeni i wzruszeni, bo jak Honorata powiedziała w kuluarach: „wiele ludzi uważa wolontariuszy za tanią siłę roboczą, a tak nie jest. Robimy to, bo chcemy pomagać i miło gdy to ktoś doceni.” Naprawdę było to miłe przedpołudnie, choć pracowicie spędzone…, ale naprawdę „Warto być razem”.
Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się czegoś więcej – wejdź na: witryny przedmiotowe/wolontariat lub obejrzyj fotki w naszej szkolnej galerii zdjęć.
<<< WSTECZ