Finał II Międzyszkolnego Konkursu Wiliam Szekspir - dramaturg wszech czasów rozstrzygnięty!
Opublikowano dnia 12-04-2012 o godz. 19:13
Opracowanie: AP

2 kwietnia 2012 odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu "Wiliam Szekspir - dramaturg wszech czasów", w którym wzięli udział uczniowie bydgoskich szkół gimnazjalnych: Gim 17 (dwa zespoły), Gim 23 (1 zespół), Gim 53 (dwa zespoły), Gim 54 (1 zespół). Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością życiorysu W. Szekspira, treści z pięciu wybranych dzieł tego wybitnego dramaturga oraz realiów teatru elżbietańskiego. Konkurs odbywał się w języku polskim, jednak dwa zadania uczestnicy konkursu musieli przygotować w j. angielskim: recytację i inscenizację wybranego fragmentu dzieła W. Szekspira. Podczas konkursu uczestnicy mogli uczestniczyć w wykładzie p. Ewy Adamczyk pt. „Wycieczka śladami W. Szekspira”. Oceniając realizację poszczególnych zadań jury przyznało: I miejsce Gim 53 – 51,5 pkt. (A. Krzowska, A. Reimann, A. Ryczkowski) II miejsce Gim 53 – 50 pkt. (D. Malotka, M. Brzuchalska, K. Żywica) III miejsce Gim 17 – 38,5 pkt. (M. Szukalska, N.Grzankowska, A. Figler)

Więcej w zakładce witryny przedmiotowe/języki obce /język angielski i galerii zdjęć.